Poradnik dla początkujących-odkrywamy SEO

Świat Internetu jest pełen niesamowitych narzędzi, dzięki którym możesz prowadzić swój biznes – ulepszać go, zdobywać nowych klientów i nowe zawodowe kontakty. Jednym z nich jest SEO. Co to za tajemniczy skrót? Do czego jest potrzebne i jak go używać? Zapraszam do lektury artykułu, w którym razem odkryjemy krok po kroku SEO: pokażę Ci co to jest i jak go używać.

Co to jest SEO?

SEO, czyli Search Engine Optimization, to działania mające na celu poprawienie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Polega to na tym, że strona jest lepiej dopasowana do wyszukiwarki i jej algorytmów, a także ma lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu można zwiększyć ruch na stronie internetowej, a także przyciągnąć nowych użytkowników i potencjalnych klientów.

Zdobywanie klientów dzięki wyszukiwarkom

Wyszukiwarki internetowe działają na zasadzie pytanie – odpowiedź. Kiedy jako użytkownik szukasz czegoś w Internecie, korzystasz z wyszukiwarki internetowej. Wpisujesz słowa kluczowe lub pytania, a następnie przeglądasz listę wyników wyszukiwania.

Najpopularniejszą wyszukiwarką w Polce jest Google. Odpowiada za ponad 95% zapytań użytkowników! Zapewne i ty, kiedy szukasz restauracji, sklepu z pamiątkami, fryzjera, czy innych przedsiębiorstw, korzystasz właśnie z Google. Wyszukiwarka ta ciągle się rozwija, poprawia swoje algorytmy w taki sposób, aby usatysfakcjonować wszystkich użytkowników i dać im jak najdokładniejsze odpowiedzi na pytania.

Optymalizacja strony pod kątem SEO

Pierwszym krokiem, aby twoja strona była wysoko w rankingu, jest zoptymalizowanie jej pod kątem wyszukiwarek internetowych. Możesz to zrobić, stosując się do następujących wskazówek:

  • Wybierz odpowiednią nazwę domeny. Powinna ona być krótka i łatwa do zapamiętania. Warto także postarać się, aby zawierała słowa kluczowe, które będą odpowiadały tematyce twojej strony,
  • Zoptymalizuj swoją stronę www pod kątem SEO – wprowadź do tekstów słowa – klucze, które po wpisaniu w wyszukiwarkę wyświetlą na wysokiej pozycji twoją witrynę. takimi słowami mogą być np. marketing internetowy, Rybnik,
  • Dobierz odpowiednie treści oraz grafiki, które wyszukiwarka uzna za wartościowe,
  • Stwórz wartościową witrynę www; przeanalizuj witryny internetowe konkurencji oraz poznaj potrzeby twoich klientów.

Odpowiednie przygotowanie i promowanie treści na twojej stronie sprawi, że wyszukiwarka Google uzna ją za bardzo wartościową i wyświetli wysoko w wynikach wyszukiwania.

Pozostałe działania SEO

Sama optymalizacja strony pod kątem SEO nie jest wystarczająca. Należy jeszcze podjąć działania poza witryną internetową – linkbuilding, czyli zdobywanie linków zwrotnych do witryny.

Czy SEO jest ważne?

Tak, SEO oraz pozycjonowanie jest bardzo ważne i posiada wiele zalet:

  • zwiększa ruch na stronie internetowej,
  • zwiększa zasięg reklamy,
  • wzrasta liczba klientów firmy,
  • zdobywasz wartościowe kontakty zawodowe,
  • wzrastają zyski przedsiębiorstwa.

Webowa.pl nowa strona e – marketingu

Potrzebujesz pomocy w SEO? Skontaktuj się z nami! W webova.pl zajmiemy się optymalizacją twojej strony internetowej w taki sposób, aby była ona atrakcyjna dla wyszukiwarki Google oraz użytkownika. Potrafimy znaleźć kompromis pomiędzy estetyką, a algorytmami Google.

Zapraszamy do kontaktu!