Zmiany w polityce Google Moja Wizytówka

Google Moja Wizytówka to narzędzie umożliwiające wizualizację danych kontaktowych firmy lub osoby prywatnej. Dzięki niemu można z łatwością udostępniać informacje o sobie, takie jak adres, numery telefonu czy adres e-mail. Wizytówkę można edytować i dostosować do własnych potrzeb, a także udostępniać ją innym osobom.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Od 2017 roku Google Moja Wizytówka jest dostępna w Polsce. W tym czasie narzędzie przeszło kilka istotnych zmian, które miały na celu usprawnienie funkcjonowania. W ostatnim czasie firma  Google postanowiła zwiększyć nadzór nad wizytówkami. Co się konkretnie zmieniło? Chodzi o zawieszenie (blokowanie) wizytówek, a konkretnie:

  1. Jeżeli, twoim zdaniem, wizytówka została przez pomyłkę zawieszona, musisz to zgłosić. Złóż odwołanie. Na ruch ze strony Google czekasz od 3 – 4 tygodni, czasem dłużej.
  2. Jeżeli w wizytówce, która została zawieszona znajdują się słowa kluczowe i nazwa firmy lub same hasła kluczowe, Google prawdopodobnie nie odblokuje wizytówki lub po jej odblokowaniu zostanie tylko nazwa firmy.
  3. Jeżeli ktoś lub automat zmienił nazwę na taką jak firma, bądź/i usunął słowa kluczowe, musisz zastosować te zmiany.
  4. Jeżeli jesteś właścicielem nie swojej wizytówki (prowadzisz ją za kogoś), zrób siebie jej menedżerem, a właściciela firmy jej właścicielem. W przypadku jakiegoś problemu zawieszenie pójdzie na całe konto i prawdopodobnie nie będzie można założyć nowej wizytówki pod tym samym adresem.
  5. Jeżeli konto wizytówki nie jest używane, automatycznie zostaną usunięte wszystkie opinie – pozytywne i negatywne, prawdziwe i fałszywe.
  6. Jeżeli masz w mieszkaniu, burze JDG – wizytówka może zostać usunięta.

Firma Gogle na poważnie zajęła się wizytówkami. Na tym nie koniec. Zapowiada również kolejne zmiany. Jeżeli coś się będzie działo, na pewno o tym napiszemy.

Potrzebujesz pomocy z wizytówką Google Moja Firma? Skontaktuj się z nami, a spróbujemy rozwiązać Twój problem 🙂