Pozycjonowanie stron internetowych

Kiedy posiadasz własny biznes, niezależnie od tego, czy na przykład sprzedajesz ubrania, rowery, czy być może świadczysz jakieś usługi (fryzjerstwo, budownictwo itp.), warto założyć stronę internetową. Jednak samo posiadanie strony nie wystarczy, aby się dobrze zareklamować w Internecie. Twoja witryna www powinna wysoko wyświetlać się wynikach wyszukiwania Google. Narzędzie, które do tego służy, to pozycjonowanie. Co to jest i na czym polega? Zapraszamy na kolejny artykuł poradnikowy, w którym w prosty sposób wszystko wyjaśnimy.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to proces optymalizacji strony internetowej w celu uzyskania lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania. Celem pozycjonowania jest zwiększenie ruchu na stronie poprzez jej wyższe wyświetlanie się w rezultatach wyszukiwania. Przekładając z komputerowego na nasze: im wyżej – najlepiej na pierwszym miejscu lub na kilku miejscach niżej – pojawi się po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniego hasła link do twojej strony, tym bardziej zwiększy się ruch na tej witrynie, a co za tym idzie, zdobędziesz potencjalnych klientów, a zyski przedsiębiorstwa wzrosną.

Jak dzieli się pozycjonowanie pod względem działań?

Istnieją dwa główne rodzaje pozycjonowania: pozycjonowanie on-site i off-site.


Pozycjonowanie on-site to optymalizacja strony internetowej pod kątem wyszukiwarek (SEO, o którym piszemy tutaj: SEO – poradnik dla początkujących), natomiast pozycjonowanie off-site to działania związane z budowaniem linków do strony internetowej.

Rodzaje pozycjonowania pod kątem lokalizacji

Pozycjonowanie po kątem wyszukiwarek można podzielić na dwa rodzaje:

Pozycjonowanie globalne

Pozycjonowanie globalne odnosi się do procesu promowania strony internetowej w wyszukiwarkach na całym świecie. Celem jest uzyskanie jak najwyższej pozycji dla strony w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większy ruch i większe szanse na sprzedaż. Aby to osiągnąć, należy zoptymalizować stronę pod kątem popularnych słów kluczowych, które potencjalni klienci będą używać podczas wpisywania zapytań do wyszukiwarki. Zabieg ten jest dedykowany dużym przedsiębiorstwom, które prowadzą interesy w kraju i poza jego granicami.

Pozycjonowanie lokalne

To jest rodzaj pozycjonowania, którego celem jest poprawa widoczności strony internetowej w wyszukiwarkach dla osób z określonego regionu lub miejsca. Jest to szczególnie pomocne dla firm, które świadczą usługi na terenie określonego miasta lub regionu. Aby to osiągnąć, należy dostosować zawartość strony do tych lokalnych słów kluczowych i używać innych technik marketingowych, takich jak mapy Google. Słowa – klucze, to np. „marketing internetowy, Rybnik”, „usługi budowlane Śląsk” itp. Wyszukiwarka Google wykorzystuje również w tym celu geolokalizację użytkownika, czyli pokazuje najwyższe wyniki wyszukiwania w miejscu zamieszkania i najbliższej okolicy. Ma to na celu pokazać potencjalnemu klientowi najtrafniejsze wyniki wyszukiwania usługi, która go interesuje. Pozycjonowanie lokalne to bardzo dobre rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. A wiadomo – po nitce do kłębka. Zaczynamy od czegoś małego, żeby stworzyć coś dużego!

Profesjonalne pozycjonowanie stron -webova.pl

Teraz już wiesz, co się kryje pod hasłem pozycjonowanie stron internetowych. Jeżeli chcesz, aby strona twojej firmy była na wysokie pozycji w wynikach wyszukiwania, żeby łatwiej było na ciebie trafić i skorzystać z twoich usług – pisz, dzwoń, przyjedź! Pomożemy ci zaistnieć w świecie Internetu – Zapraszamy do kontaktu!